STRONA GŁÓWNA >> Kancelaria

Kancelaria Adwokacka Legali Moniki Frankowskiej – Krysiak

Kancelaria LEGALI to zespół doświadczonych prawników działających pod kierownictwem Adwokat Moniki Frankowskiej-Krysiak.

Od ponad 10 lat oferujemy kompleksową profesjonalną pomoc prawną przedsiębiorcom, posiadamy doświadczenie w obsłudze grup z udziałem kapitału zagranicznego, doradzamy międzynarodowym koncernom w zakresie nie tylko sposobów rozwiązania ich sporów prawnych, ale także podczas bieżącej pracy ich przedsiębiorstw, szczególnie w zakresie prawa umów i negocjacji handlowych, prawa pracy, windykacji należności. Hołdujemy zasadzie, że lepiej zapobiegać problemom, niż je rozwiązywać. Klienci spoza Polski szczególnie cenią sobie możliwość bezpośredniego kontaktu z prawnikiem w językach włoskim i angielskim.

Kancelaria LEGALI prowadzi także sprawy z zakresu prawa konkurencji, doradzając przedsiębiorcom na każdym etapie kontaktu z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, począwszy od pierwszego pytania kierowanego do przedsiębiorcy przez UOKiK, poprzez udział w przeszukaniach i kontrolach, prowadzenie klienta przez postępowanie wyjaśniające i antymonopolowe, aż do postępowania sądowego. Oceniamy i sporządzamy wnioski w ramach procedury łagodzenia kar Leniency.

LEGALI nie koncentruje się wyłącznie na przedsiębiorcach. Osobom indywidualnym pomagamy w rozwiązywaniu ich problemów prawnych, także w sporach o charakterze transgranicznym.

Prowadziliśmy z sukcesem wiele spraw na kanwie Konwencji o cywilnych aspektach uprowadzenia dziecka za granicę, doradzaliśmy, jak w sprawny i jak najmniej obciążający sposób rozwiązać małżeństwo. Z drugiej strony – wielokrotnie pomagaliśmy spełniać marzenia polskich obywateli o własnym domu lub mieszkaniu we Włoszech.

Dobra znajomość języków obcych i współpraca międzynarodowa pozwoliły na wyspecjalizowanie się Kancelarii w problematyce prawnej związanej z potrzebami klientów zagranicznych.

Dzięki szerokim kontaktom z prawnikami i kancelariami z innych miast w Polsce i za granicą Kancelaria LEGALI jest w stanie zapewnić swoim Klientom wszechstronną pomoc prawną w każdym miejscu w kraju i w Europie. Współpracujemy ściśle z kancelariami adwokackimi w Mediolanie, Florencji, Modenie i Rzymie.

Każde zapytanie może zostać skierowane do Kancelarii LEGALI w języku polskim, włoskim oraz angielskim.